Urządzenie wielofunkcyjne do biura – zakup czy dzierżawa?

Wyposażając biuro musimy zastanowić się nad dużą ilością sprzętu. Oprócz klasycznych elementów, jak segregatory, narzędzia kreślarskie, pisarskie, papier i inne drobne akcesoria — niezbędne są większe urządzenia. W biurze pracujemy przede wszystkim na komputerze, jednak tak naprawdę każdy dokument, który w nim powstanie, musi zostać w jakiś sposób zatwierdzony, zapieczętowany, skopiowany. W dodatku niezbędna jest także komunikacja. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy sprzęt taki jak: drukarki, kserokopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, telefony stacjonarne — chcemy zakupić czy też wynająć. Zarówno dzierżawa sprzętu, jak i kupno niosą za sobą wiele korzyści.

Urządzenie wielofunkcyjne — do czego służy?

Wiele biur decyduje się na wybór alternatywnego rozwiązania dla wielu urządzeń — jest nim urządzenie wielofunkcyjne. Jego standardową rolą jest oczywiście drukowanie. Jednak posiada także szereg innych funkcji. W zależności od modelu i rodzaju urządzenia wielofunkcyjnego, które wybierzemy, będzie spełniało ono nieco inne role. Podstawowe urządzenia wielofunkcyjne potrafią drukować, kserować i kopiować treści. Jednak wybierając nieco bardziej zaawansowany sprzęt — umożliwimy sobie wykorzystanie urządzenia wielofunkcyjnego na inne sposoby. Niektóre, nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne połączone są z siecią Wi-Fi i umożliwiają wprowadzenie pewnej liczby kontaktów w domenie firmy, na które urządzenie wielofunkcyjne automatycznie prześle zeskanowany dokument. Istnieje także możliwość wprowadzenia numeru telefonu, by dokument został dostarczony w postaci MMSa. Urządzenia wielofunkcyjne doskonale sprawują się również w roli nieco złożonych drukarek do tworzenia — na przykład broszur konferencyjnych. W zależności od jakości drukarki, a także tuszu — możemy uzyskać różny efekt. Niemniej jednak urządzenia wielofunkcyjne bez wątpienia stanowią najlepszy wybór do biura.

urządzenie wielofunkcyjne

Urządzenie wielofunkcyjne — kupno czy dzierżawa?

Zarówno zakup, jak i wynajem urządzenia wielofunkcyjnego wiąże się z pewnymi udogodnieniami. Przede wszystkim nabędziemy niezbędne do pracy urządzenie. Zarówno na sprzęt zakupiony, jak i wynajęty przysługuje odpowiednia gwarancja oraz pomoc serwisowa. Zastanówmy się jednak, jakie zalety niesie ze sobą zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Przede wszystkim są to dobrze zainwestowane pieniądze. Pracownicy zaoszczędzą wiele czasu na ulepszaniu kompatybilności różnych urządzeń z wieloma komputerami. Dodatkowo — opłacamy sprzęt, który należy do nas, co stanowi pewnego rodzaju osadzanie kapitału w przedmiocie, który nie traci szybko na wartości. Wybierając dzierżawę urządzenia wielofunkcyjnego możemy zrezygnować z niego, jeśli okaże się nie tak przydatne, jak tego oczekiwaliśmy. Dodatkowo w cenie najmu przysługuje nam serwis, przegląd, a w przypadku awarii — wymiana na inne urządzenie tego samego typu. Wybór pomiędzy kupnem a wynajmem urządzeń wielofunkcyjnych stanowi kwestię indywidualną. Warto zastanowić się, czy na dany moment bardziej opłaca się nam zakupić czy też wydzierżawić wybrany sprzęt. Wszystko zależne jest od potrzeb firmy. Może okazać się, że urządzenie potrzebne jest na krótki, ale intensywny okres pracy. Dzierżawione urządzenie możemy wymienić na nowszy model — kiedy obecny przestanie nam wystarczać. Atrakcyjne oferty dzierżawy urządzeń wielofunkcyjnych znajdziemy w wielu firmach. Przykładem jest 3dOffice ze Szczecina, z której ofertą możemy zapoznać się na jej stronie internetowej. 3dOffice zapewnia dowóz dzierżawionego urządzenia do biura i przeszkolenie pracowników z jego obsługi.

Urządzenia wielofunkcyjne to doskonały sprzęt sprawdzający się w biurach. Ich naczelną zaletą jest łączenie wielu funkcji — potrafią nie tylko drukować i kopiować, ale też drukować treści odpowiednio je segregując, przesyłać skany na określone maile czy też numery telefonów. Warto nabyć urządzenie wielofunkcyjne do własnego biura. Istnieją różne możliwości pozyskania sprzętu. Urządzenie wielofunkcyjne możemy wydzierżawić lub kupić. Wszystko zależne jest od naszych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że zarówno w przypadku kupna, jak i najmu przysługuje nam prawo do serwisu sprzętu, a także wszystkich związanych z jego utrzymywaniem udogodnień.