Przygoda z funduszami inwestycyjnymi – jak zarobić pierwszy milion

Wiele osób pragnie rozpocząć swoją przygodę z funduszami inwestycyjnymi, ale nie wie jak się za to zabrać. Dla przeciętnego obywatela gra na giełdzie kojarzy się ze skomplikowanymi procedurami oraz dużym ryzykiem. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być. Wystarczy na początku przejść przez kilka etapów, które dobrze wprowadzą nas to tego świata. Warto skorzystać z porad specjalistów, co ułatwi nam cały proces i przyczyni się do odniesienia przez nas sukcesu w przyszłości. Przygotowaliśmy dla wasz 3-stopniową metodę, która pozwoli na stworzenie optymalnej strategii dla waszych działań.

Agresywnie czy zachowawczo?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić jakim typem inwestora jesteśmy – czy wolimy podejmować ryzyko czy też nastawiamy się na zysk długoterminowy. Określenie tej cech wpłynie pozytywnie na zdefiniowanie rodzaju funduszy, w które będziemy inwestować. Inwestorzy agresywni skupią się na funduszach akcyjnych, ale zrównoważeni rozdzielą swoje działania równo między dostępnymi akcjami.

Dobór portfela – kluczowa decyzja

Na podstawie pierwszej analizy należy dobrać odpowiedni portfel inwestycyjny, czyli dokonać wyboru odpowiednich akcji oraz stworzenie dla nich harmonogramu inwestycyjnego. W tym celu można posiłkować się informacjami na temat historycznych wyników funduszy czy też poprosić o poradę specjalistów. Na początku warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, ponieważ specjaliści nie tylko nam doradzą, ale również opiszą mechanizmy działające na giełdzie, dzięki czemu będziemy o wiele bardziej niezależni w naszych dalszych działaniach.

czas-inwestycji

Kiedy zainwestować?

W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie najlepiej skorzystać ze sprawdzonych metod, które od lat z powodzeniem wykorzystywane są przez inwestorów na całym świecie. Jedną z nich jest strategia uśredniania, o której możemy poczytać więcej w internecie. Jest to metoda nie przynosząca ogromnych zysków, ale dająca pewne zabezpieczenie w przypadku niepowodzenia.