Opieka komputerowa dla firm – czy warto płacić abonament za tę usługę?

Jeśli nie własny, wewnętrzny dział zajmujący się opieką nad komputerami w naszej firmie, to co? To pytanie zadaje sobie mnóstwo przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynek bądź tych, którzy funkcjonują na nim od kilku lat. Nowoczesnym, funkcjonalnym rozwiązaniem, które jednocześnie obniży koszty prowadzenia działalności, jest outsourcing IT. Część firm zewnętrznych oferuje opiekę komputerową dla firm, za którą płaci się ustalony abonament. Czy warto postawić na tego typu rozwiązanie?

Różne potrzeby, różne możliwości

Rynek usług IT jest wysoko wyspecjalizowany i rozwinięty, dlatego w zależności od potrzeb danej firmy specjaliści z zewnętrznych przedsiębiorstw z segmentu IT są w stanie zapewnić nam różnego rodzaju usługi – od serwisowania komputerów, przez wdrażanie systemów operacyjnych i opiekę nad nimi, aż po ochronę przed wirusami czy zabezpieczanie danych. Zanim zainwestujemy w usługi z dziedziny IT na zasadach outsourcingu, musimy zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy bardziej opłaca nam się zdecydować na kompleksową opiekę ze względu na posiadaną skomplikowaną infrastrukturę, czy na wsparcie tylko w ramach konkretnego segmentu. Musimy sobie także odpowiedzieć na pytanie, czy wolimy doraźne korzystanie z usług firmy informatycznej, czy raczej zależy nam na stałej współpracy opłacanej w formie abonamentu.

Zalety opłacania abonamentu za opiekę informatyczną dla firm

Jeśli prowadzisz kancelarię prawniczą, biuro księgowe czy rachunkowe albo agencję reklamową, a Twoi pracownicy muszą mieć stały dostęp zarówno do osobistych komputerów, jak i stacji roboczych czy Internetu, a ponadto wolisz stałe, z góry określone koszty, usługa opieki informatycznej na abonament jest właśnie dla Ciebie. Co dzięki niej zyskujesz? Pewność reakcji ze strony firmy informatycznej – awarie firm, które obsługujemy w ramach współpracy stałej, są traktowane priorytetowo w porównaniu do tych, które nie opłacają abonamentu. Jeśli zatem stawiasz na poczucie bezpieczeństwa przy prowadzeniu biznesu i nie możesz pozwolić sobie na jakiekolwiek przestoje spowodowane przez awarie sprzętu bądź problemy z dostępem do Internetu, to będziesz zadowolony właśnie z opieki informatycznej na abonament.

pracownicy w biurze przy komputerach

Jak wygląda opieka informatyczna opłacana w formie abonamentu, na co może liczyć nasz klient?

W ramach abonamentu opłacanego w kwocie miesięcznej nasi klienci mogą liczyć na pomoc w ramach oferowanej i opłaconej liczby godzin w miesiącu. W tym czasie możemy zarówno ograniczyć ilość spamu na skrzynkach mailowych, jak i zainstalować niezbędne aktualizacje, stworzyć konta osobiste pracowników czy dokonać konserwacji sprzętu bądź zabezpieczenia danych. Jeśli zaistnieje na przykład konieczność usunięcia awarii po wyczerpaniu godzin opłacanych w ramach abonamentu, możliwa jest interwencja, jednak będzie ona dodatkowo płatna – za godzinę pracy specjalisty.

Abonament pozwala zaoszczędzić pieniądze

Bez opieki wykwalifikowanego informatyka, który zna się na swoim fachu, nie mamy informacji, w jakiej kondycji są nasz system operacyjny, oprogramowanie, sieć czy serwery. Inwestując w opiekę informatyczną na abonament, zyskujemy nie tylko wiedzę, ale także spokój oraz niższe koszty. Regularnie pozbawiane wirusów i śmieci komputery to bowiem sprawniejsze i wydajniejsze komputery, które posłużą dłużej, regularne zabezpieczanie danych zmniejszają z kolei ryzyko ich utraty. W przypadku wcześniejszego zaniedbania opieki informatyka, ostateczne koszty mogą być dużo wyższe od tych, które składają się na roczny koszt abonamentu, bowiem im więcej zaniedbań, tym więcej docelowych wydatków. Jeśli nie chcemy fundować sobie dodatkowego, a niepotrzebnego stresu, to lepiej zainwestować w abonament. Wprawdzie często płacimy go niezależnie od tego, czy wykorzystamy przeznaczone w danym miesiącu godziny, to jednak dzięki niemu nasz klient zyskuje pewność, że nie zostanie z problemem sam, za to będzie mógł liczyć na młody, ale i doświadczony zespół aitik.pl.

Podpisując umowę na usługi informatyczne, określasz jednocześnie zakres zadań naszych specjalistów, czas reakcji na awarię, liczbę godzin przewidzianą w ramach abonamentu i ewentualnie koszt dodatkowej godziny pracy specjalisty poza nim. Dzięki nam nie będziesz musiał sprawdzać wiedzy swoich pracowników z działu IT, ba, w ogóle nie będziesz musiał takiego działu tworzyć, my wszystko zrobimy za Ciebie i zapewnimy wysoki poziom usług dopasowanych do Twoich potrzeb. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, skontaktuj się z aitik.pl, by dowiedzieć się więcej.