Ile kosztuje budowa pola do minigolfa?

Wśród cały czas rosnącej konkurencji, właściciele hoteli i ośrodków sportowych wręcz prześcigają się w kolejnych pomysłach na urozmaicenie pobytu swoim klientom. Basen czy strefa wellness, to dziś praktycznie standard. Szukając propozycji, które mogą ich wyróżnić na tle innych, konkurencyjnych placówek, decydują się więc na niecodzienne rozrywki. Dobrym pomysłem jest na przykład inwestycja w pole do gry w minigolfa.
Nie dość, że minigolf można praktykować na świeżym powietrzu, to jeszcze można robić to całą rodziną. W tego rodzaju miejscach, rozrywka zarówno dla młodszych, jak i starszych jest więc na wyciągnięcie ręki. Poza tym, w zależności od potrzeb danego kompleksu, można zdecydować się na pole do minigolfa wybudowane wewnątrz budynku. Tak czy inaczej – wspólna zabawa równoznaczna jest z udanym urlopem. Nieważne czy goście grać będą na zewnątrz, czy może w specjalnym pomieszczeniu – pobyt w miejscu umożliwiającym spróbowanie nowej dyscypliny z pewnością zapamiętają. Minigolf staje się zresztą bardzo modny. A aktywny tryb życia i hotele z zapleczem umożliwiającym jego praktykowanie, to dziś szczególnie poszukiwane rozwiązania.

mini-golf

Ile kosztuje budowa pola do minigolfa?

Urozmaicając przestrzeń wypoczynkową w dodatkowe atrakcje, przyciągamy nowych klientów i co tu dużo mówić – zarabiamy! By jednak nasz ośrodek mógł pochwalić się miejscem do gry w minigolfa, musimy liczyć się z koniecznością zaprojektowania terenu i jego odpowiedniego przygotowania. Jakie są etapy takiej inwestycji?
Pierwszym etapem jest rzecz jasna stworzenie projektu danego pola. Chodzi oczywiście o wydzielenie konkretnej powierzchni i zaplanowanie poszczególnych torów, dołków czy nawet rodzaju trawy. Jeśli pole do minigolfa ma znajdować się na zewnątrz, trzeba pamiętać o zastosowaniu materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Kolejnym krokiem jest oczywiście odpowiednie ukształtowanie terenu, montaż wszystkich niezbędnych instalacji oraz zasianie trawy. Na sam koniec dopasowuje się natomiast przeszkody i sadzi rośliny.
Wszystko, łącznie z ceną zależy tu tak naprawdę od wielkości i charakterystyki danego pomieszczenia lub terenu. Z pewnością liczyć musimy się jednak z wydatkiem rzędu kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy. Bardzo kreatywne pomysły na pole do minigolfa proponują dziś wyspecjalizowane w branży firmy, dlatego samodzielny projekt i wykonanie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na przykład Grupa Mobino proponuje najpopularniejszy w ofercie zestaw 9 torów w systemie Metal Band w cenie 29.500 zł, dlatego łatwo wyobrazić sobie z jakimi kwotami musimy liczyć się przy nieco bardziej wymyślnych inwestycjach.

pole minigolfowe
Najpopularniejsze pole do minigolfa – czym się charakteryzuje?

Metal Band jest uniwersalny, dlatego z powodzeniem można instalować go zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. To największa jego zaleta. Tory wykonane są tutaj z profili stalowych, dlatego charakteryzują się wytrzymałością na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Ich konstrukcje wypełniane są natomiast sklejką wodoodporną szalunkową, a każdy tor pokryty jest sztuczną trawą – również odporną na warunki atmosferyczne. Niezależnie od pory roku, Metal Band może zatem służyć kuracjuszom.
Co więcej, tory są całkowicie bezobsługowe. Ich wymiary sięgają natomiast do 100 cm w szerokości i 375 cm w długości. Jako, że Metal Band nie wymaga konserwacji i przez cały swój okres użytkowania może leżeć na zewnątrz, stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie. Oczywiście, jeśli tylko mamy inną wizję na nasze pole do minigolfa, możemy pokusić się o projekt z drewnianymi lub betonowymi elementami. Wszystko zależy od potrzeb i wyobraźni!